Mistrovství České republiky žactva Břidličná

23.09.2015 05:56

MČR letní biatlonové sezóny žáků proběhlo od pátku 18. září 2015 do neděle 20. září 2015 v Břidličné. Na toto mistrovství se kvalifikovalo více jak 260 závodníků z celé ČR! Z našeho oddílu si během roku účast vybojovalo osm závodníků.

Po pátečním tréninku naši mladí biatlonisté absolvovali v sobotu za krásného slunečného počasí sprint a odpoledne štafetový závod trojic. V neděli, kdy se počasí trochu pokazilo, ochladilo se na 16°C, foukal vítr, byl na pořadu vytrvalostní závod s hromadným startem.

V sobotu předvedli naši závodníci nejlepší výkony v sezóně. Získali celkem 3 tituly MISTRA ČR:

Richard Vašíček ve sprintu a ve štafetě, Renata Flašarová, Barbora Gabrhelíková ve štafetě. Stupně vítězů navíc vybojoval v nejstarší kategorii žáků Martin Palla - 2.místo.

V nedělním vytrvalostním závodě s hromadným startem titul MISTRA ČR vybojoval perfektní střelbou i během Richard Vašíček.

Společně s výsledky dalších závodníků náš klub obsadil krásné 4. místo v hodnocení družstev (z 36 družstev).

V hodnocení jednotlivců ČP vybojoval vítězství ve své kategorii Richard Vašíček. Na medailové pozici se umístila Barbora Gabrhelíková – 2. místo