Mistrovství České republiky žactva Jáchymov za podpory Zlínského kraje

22.09.2014 21:14

V sobotu 20. září a v neděli 21. záři 2014 se v biatlonovém areálu v Jáchymově uskutečnilo Mistrovství České republiky žactva v letním biatlonu. Do závodního víkendu, který provázelo deštivé počasí, se z halenkovického biatlonového klubu nominovalo sedm závodníků. Dva závodníci se ze zdravotních důvodů neúčastnili.

V sobotu dopoledne se běžel rychlostní závod, ve kterém se rozdávaly první tituly Mistra ČR. Do našeho klubu putuje z tohoto dne jedna stříbrná medaile.

V kategorii žáci A obsadil Richard Vašíček 6. místo
V kategorii žákyně A obsadila Kateřina Jelínková 15 místo.
V kategorii žákyně B obsadila Barbora Gabrhelíková 11. místo
V kategorii žákyně B obsadila Renata Flašarová 23. místo
V kategorii žáci B obsadil Martin Palla 2. místo

V sobotu odpoledne se uskutečnily štafetové závody, které se běhají pouze v rámci MČR. V kategorii žáci B nastoupil Martin Palla, Richard Vašíček a Jan Lušovský z Rožnova pod Radhoštěm. Takto složená štafeta si doběhla pro bronzovou medaili.

V neděli byl na programu závod s hromadným startem, který přinesl do Halenkovic další bronzovou medaili.

V kategorii žáci A obsadil Richard Vašíček 8. místo.
V kategorii žákyně A obsadila Kateřina Jelínková 28 místo.
V kategorii žákyně B obsadila Barbora Gabrhelíková 6. místo
V kategorii žákyně B obsadila Renata Flašarová 38. místo
V kategorii žáci B obsadil Martin Palla 3. místo

Ocenění a poháry mladým nadějím českého biatlonu při slavnostním ceremoniálu předával prezident Českého svazu biatlonu, pan Jiří Hamza.

Naše účast na těchto závodech byla finančně podpořena z prostředků Zlínského kraje.

Tímto závodem byla zakončena letní Biatlonová sezóna 2014, ale už dnes je možné hodnotit ji jako úspěšnou. Mladým sportovcům je třeba pogratulovat a poděkovat za výbornou reprezentaci nejen svého klubu, ale i obce. Obrovské poděkování patří i rodičům.

Fotografie naleznete na :  biahaleny.rajce.idnes.cz/MCR_Jachymov/