Obratnostní závody Letohrad

06.11.2014 18:27

19.října a 28. října se v Letohradu uskutečnily obratnostní závody v biatlonu pro děti, které se jely na kolečkových lyžích a bruslích.
K závodu se přihlásilo celkem 82 dětí všech žákovských kategorií z 8 biatlonových klubů ČR. Kategorie byly rozděleny na děti závodící na kolečkových lyžích – chlapci a dívky a kolečkových bruslích – též chlapci a dívky. Každá kategorie čítala okolo 20 startujících mladých biatlonistů. Trať byla postavena tak, aby ji zvládli i začátečníci, i když je během jízdy čekalo několik technických úseků, se kterými si musel každý poradit. Byly zde různé slalomy, branky, překážky, střelba, aby prověřily závodníkův um na kolečkách. Po absolvování celé trati všemi závodníky, odstartovalo kolo druhé.
Děti tak absolvovaly dvoukolový závod. Jelikož byl závod v přátelském duchu, kde šlo o dovednost a zpestření přípravy, nebylo vítězů ani poražených, všichni byli odměněni stejně.

Fotografie zde :  biahaleny.rajce.idnes.cz/Koleckove_lyze,_brusle_Letohrad