Mistrovství České republiky v biatlonu žactva za podpory Zlínského kraje

15.04.2017 14:23

Mistrovství České republiky v biatlonu žactva se konalo v Harrachově,  v areálu Sportovního klubu policie Harrachov ve dnech 25. – 26. února 2017. Sněhové podmínky se po oblevě podařilo organizátorům udržet na dobré úrovni.

Mistrovství bylo vypsáno v kategoriích žactva „B“ a „C“ v rychlostním závodě (sprint), štafetovém závodě a závodě s hromadným startem. První dva závody se běžely volnou technikou a závod s hromadným startem pak klasickou technikou. Na mistrovství se kvalifikovalo 189 závodníků z více jak třiceti klubů. Z našeho klubu se kvalifikoval v kategorii žáci C František Palla , který se umístil ve sprintu na 17 místě a v závodě s hromadným startem na 33 místě. V kategorii žákyně C se kvalifikovala Renata Flašarová , která v obou závodech obsadila 41. místo.

Mistrovské tituly a ceny předával sám vládce hor Krakonoš, spolu s olympijským medailistou a místním rodákem Pavlem Plocem.
Naše účast na těchto závodech byla spolufinancována z prostředků zlínského kraje.

Fotografie naleznete na : biahaleny.rajce.idnes.cz/Harrachov_MCR_25.-26.2.17/